KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8761093
nr 876 1093
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), signerad. 1938, 'Fönster hos Harry Blomberg', motivet: 22x26
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 februari 2014
kl 19:55:20
3/2 23:25:40
600 kr
11/2 10:49:41
17 feb